Kościół p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kawęczynie

Projekt kaplicy wykonał architekt H. Modrakowski. Do prac budowlanych przystąpiono 25.06.1985 r. Roboty murarskie i betonowe prowadził i wykonał Mieczysław Żurek. Funkcje głównego budowniczego powierzono ks. Andrzejowi Machowiczowi, wikariuszowi z Sędziszowa Młp.. Wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło 08.05.1986 r. W dniu 11.09.1988 r. z Kawęczyna wyruszyła pielgrzymka wiernych, na czele z ks. Andrzejem Machowiczem, do sanktuarium w Kobylance po kopię cudownego obrazu Pana Jezusa Ukrzyżowanego, którą w uroczystej procesji 16.10.1988 r. przeniesiono z kościoła parafialnego w Sędziszowie do nowej kaplicy w Kawęczynie. W dniu 07.05.1989 r. abp Jerzy Ablewicz, Ordynariusz Tarnowski, dokonał poświęcenia kościoła w Kawęczynie. Do sierpnia 1998 r. był to kościół dojazdowy parafii w Sędziszowie Młp. W dniu 01.09.1998 r. bp Kazimierz Górny, Ordynariusz Rzeszowski, utworzył Rektorat, a pierwszym rektorem mianował ks. Zygmunta Markowicza. Po utworzeniu rektoratu podjęto budowę plebanii. W dniu 01.09.2002 r. Ks. Bp Kazimierz Górny, erygował Parafię w Kawęczynie, a pierwszym proboszczem został mianowany ks. Zygmunt Markowicz, dotychczasowy rektor kościoła.

Kalendarz wydarzeń